Florbalové týdny

28. 11. 2022     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Tyto týdny provází hranické školy okrskové soutěže mladších a starších žáků chlapců i dívek ve florbale. V prostorách ZŠ Šromotovo se tak předvedly výběrové týmy základních škol druhého stupně z Hranic a širokého okolí – ZŠ Struhlovsko, ZŠ 1.Máje, ZŠ Hranická Lipník, ZŠ Všechovice, ZŠ Hustopeče, ZŠ Drahotuše, Osecká Lipník a Gymnázium Lipník. Souteže byly rozděleny do tří dnů – pondělí 21.11., čtvrtek 24.11. a pondělí 28.11.2022.

Mladší žáci se teprve rozkoukávají a vyhráli pouze v jednom zápase proti Všechovicím. V dalších dvou zápasech chybělo štěstí a postup ze skupiny jim o chlup unikl. Skončili tedy v tabulce na krásném 3. místě. Tým mladších žáků ve složení: Adam Jakub, Adámek Václav, Boiko Yehor, Dornica Vojtěch, Filák Vojtěch, Šatánek Jakub, Klimek Lukáš, Nerád Richard, Symerský Radek, Zharkykh Kyrylo a Holenka Lukáš.

Mladší (2.místo) a starší žákyně (3.místo) byly velmi snaživé a soupeřkám ukázaly, že i s nimi je třeba na těchto soutěžích počítat. Nedali tak žádný zápas zadarmo. Tým mladších žákyň ve složení: Kozáková Julie, Wojkovská Karolína, Skříčková Jolana, Grammerová Kristýna, Ptáčková Erin, Šostoková Barbora, Bělíková Kristýna, Otáhalová Eliška, Křížová Klára, Boráňová Sabina, Lapešová Alžběta. Tým starších žákyň ve složení: Eliška Stryková, Anna Tománková, Veronika Randusová, Vanessa Sommerová, Barbora Kulásová, Zuzana Elsnicová, Lucie Benešová, Tereza Sommerová, Barbora Hubová, Zuzana Juřicová, Anežka Šimková.

Starší žáci se pondělí 28.11.2022 opět setkali v hojném počtu a družstva byla rozdělena do skupin. Tým ZŠ Šromotovo si vedl velmi dobře v prvním zápase proti ZŠ Hranická Lipník, ve kterém zvítězil. Ve druhém zápase ale smolně prohrál se ZŠ Oseckou 0:1. Starší žáci tedy skončili na druhém místě a postup ze skupiny se nezdařil. Tým starších žáků ve složení: Hornik Miroslav, Andrys Štěpán, Dušánek Jiří, Hýža Vladimír, Kozák Radek, Mareš Petr, Molnár Martin, Plesník Jakub, Večerek Tobiáš Jan, Koláček Petr, Lýsek David, Jakel Patrik, Adler Pavel, Richter Tomáš, Plesník Jakub.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.